Електронна черга в садочок: плюси і мінуси
Ось і настав час ікс – на початку квітня стривожені батьки понесуть документи своїх малят до дитсадків Києва. Стривожені, бо ніхто до кінця не знає, чи «спрацює» їхнє «законне» право потрапити до садку, нібито гарантоване електронною чергою. Інтернет-реєстр запустили минулого року, але він досі не завоював авторитету серед батьків. І ось чому.
Електронну чергу запису до дитсадків створили для того, аби зробити систему зарахування малят більш прозорою. Не секрет, що у Києві садочки переповнені, тому потрапити до цих закладів можна було або за хабар, або за «дзвінок», або за наявність пільгової категорії. Також малюкам могло просто пощастити, але тут мова не йде про престижні садочки.
Про те, як записати дитину до електронної черги, ми вже писали, але в двох словах повторимо. Це такий собі сайт, де, зареєструвавшись, можна обрати п’ять пріоритетних садочків, до яких ви хотіли би віддати свою дитину. Після реєстрації ви отримуєте пароль, з яким можна заходити до «особистого кабінету» і бачити, за яким номером ваша дитина перебуває у черзі.
Таємничі пільговики
Система, начебто, непогана, але чомусь на неї масово скаржаться київські матусі. Дуже поширена скарга на багатьох форумах зараз звучить приблизно так: «коли ми реєструвалися, то потрапляли до дитсадку, але минуло кілька місяців, і ми вже 60-ті (70-ті чи 123-ті)»… Якимось чином до черг «поперед батька в пекло» влізла велика кількість людей, не залишивши жодного шансу потрапити до садочку тим, хто раніше посідав перші сходинки черги.
Як це сталося? Відповідь одна і в Районо, і у садочках. Цитуємо вам слова директорки одного з садочків на Відрадному: «У черзі багато пільговиків. Їх у групах буде мало не половина з усіх дітей». Хто ці пільговики, вам ніхто не розповість. Так вже сталося, що у нашій державі їх кількадесят типів. Багатодітні родини, чорнобильці, інваліди… Звісно, ми не маємо нічого проти таких категорій населення, проте де гарантії, що всі ті люди, які потрапили на початок черг, справді пільговики, а не «зайди», за яких замовили слівце чи приплатили гроші?
До директора!
Ситуацію напружує ще й те, що ті батьки, яких несправедливо «посунули» у черзі, йдуть вирішувати свої проблеми наодинці з керівництвом садочків і потім розповідають про те, що їхніх дітей вже прийнято до садків. Хочете потрапити до садочку? До директора. Хочете стати в чергу зараз, хоча треба було реєструватися рік тому? До директора. Хочете віддати до садочку таку малу дитину, яку офіційно вони не мали би брати? До директора!
Аби перевірити ці підозри, приходимо до дитсадку Ясочка (це дитсадок №1018 на перетині Лепсе і Відрадного). На вулиці гуляють малюки разом з вихователькою. Питаємо в неї, чи дійсно до цього садочку приймають дітей лише від 3 років. Вихователька каже: «Так, тільки з 3 років». Далі питаємо, невже немає жодних шансів потрапити дитині у 2 чи 2,5 роки? Вихователька опускає очі і каже: «Це вам треба до директора…»
Навіщо нам до директора? З трьох, так з трьох, раз вже такі правила. Але ні: правила правилами, але якщо хочете віддати молодшу дитину – йдіть домовляйтеся віч на віч… Тож електронна система ніби й діє, але для лузерів.
Плюси електронної черги до дитсадків:
- Завдяки мапі, можна знайти дитсадки, розташовані біля вас (якщо ви погано знаєте свій район).
- Ставши до черги у п’ять садків, можете за чергами зорієнтуватися,які з дитсадків гарні, а які – не дуже.
- Ідея загалом непогана, але прозорості поки що вона не додала: лише більше хвилювань, підкилимних домовленостей і корупції.
Мінуси електронної черги до садочків:
- Ви бачите чергу лише до обраних вами дитсадків. Якщо стає зрозуміло, що ви не потрапляєте до них, виникає бажання змінити один садочок зі списку на якийсь інший, спробувати щастя там. Але поки ви цього не зробите, то не побачите, чи варто було це робити – наперед не видно, чи популярний якийсь інший садок, чи до нього менша черга.
- Змінити садок з вашого списку на якийсь інший можна тільки у районній адміністрації. Самі ви не зможете це зробити. Отож, з цього боку система зашкарубла та допотопна – виглядає, ніби Інтернет тільки-но почав з’являтися, і по дозвіл змінити інформацію в своєму «особистому кабінеті» треба їхати до чиновників.
- Те саме – з паролем. Просто кам’яний вік. Ви не можете отримати новий пароль, якщо забули старий, просто собі на і-мейл. Для цього знову ж таки треба їхати до районної адміністрації.
- Непрозоро формуються списки до садків. Ця інформація мала би містити не лише дату народження малюків, а дату їхньої реєстрації в системі і відмітку, якщо дитина – пільговик. Має бути історія формування кожної черги, щоб люди могли відстежити зміни.
- І це все – на фоні мовчання чиновників. Треба було наперед попереджувати, що черга рухається (ще й як), і вчасна реєстрація у системі геть нічого не гарантує.
Ми просимо усіх чиновників, задіяних у роботі та обслуговуванні електронної черги до садків у Києві, вжити негайних заходів з усунення перелічених недоліків. Запустивши цю псевдо-прозору систему і заплющуючи очі на численні порушення, ви втягуєте у корупційні схеми найменших українців – дітей, які тільки починають вчити, що таке добре, а що таке погано. Давайте разом зробимо електронний реєстр більш дієвим і будемо пишатися своєю роботою!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
[...] Виявляється, на Лепсе, 81-А мав працювати дитячий садок. Саме той, якого зараз так не вистачає на Відрадному. Принаймні, ще кілька дитсадків нашому мікрорайону не завадили би, адже до існуючих закладів дитячого дозвілля – величезні черги. [...]