«Домашній магазин»: чи було, чи не було ене-ене-НЛО… | Відрадний

«Домашній магазин»: чи було, чи не було ене-ене-НЛО…

Домашній магазин

Домашній магазин

Ви бачили тимчасові торговельні споруди з вивіскою «Домашній магазин» на Відрадному? Це такі магазинчики-привиди, які кілька років тому встановили по всьому Києву, але так і не ввели у належну експлуатацію. У нашому мікрорайоні ці нові-старі МАФи, що через скло виблискують на сонці порожніми полицями, можна побачити біля залізничної станції Київ-Волинський та у дворі будинку №106-А та на вулиці Новопольова. Чому магазини так і не відкрилися? Де місцевим мешканцям купувати продукти? І взагалі, що це було? :) Давайте розберемося.

На цю публікацію нас підштовхнула заявка когось із відрадненців до служби 1551. «Вже роки три біля станції Київ-Волинський та за адресою вул. Новопольова, 106-А стоять встановлені КМДА будівлі під соціальні магазини. Гроші на них витрачені, обладнання закуплене, але діяти вони так і не почали. З якої причини? – Питає наш з вами сусід. – Зараз відкривають кіоски з продажу соціального хліба. Чому би в приміщенні цих магазинів також не відкрити точки з продажу соціального хліба та інших продуктів харчування (молоко, крупи, цукор)?»

Позаяк ми вже спілкувалися з представниками Відділу торгівлі Солом’янської районної адміністрації на цю тему, можемо поділитися інформацією про «Домашній магазин» і з вами.

Домашній магазин, вул. Новопольова

Домашній магазин, вул. Новопольова

Коротка історія КП «Домашній магазин»

- Ще наприкінці лютого 2009 року Київська міська державна адміністрація видала розпорядження №219, яким затвердила перелік комунальних магазинів (разом з «Домашніми магазинами», які мали бути встановлені по місту).

- Чомусь комунальне підприємство «Домашній магазин», на якого і покладалися зобов’язання з відкриття точок, так і не розпочало торговельну діяльність. Тобто, магазини встановили (= комунальні кошти на доставку конструкцій і монтаж витратили), полиці всередині цих МАФів облаштували (= знову ж таки, витрати з кишень платників податків), але так і не розпочали торгівлю.

- Через кілька років, у квітні 2013-го, Київська міська рада прийняла рішення ліквідувати комунальні підприємства «Київські ринки», «Ріко» та «Домашній магазин».

Порожні полиці

Порожні полиці

Що далі?

Ми також, як і скаржник, питали у чиновників, чи можна якось переобладнати встановлені магазини, розпочати у них продаж продуктів. Виявилося, через бюрократичні нюанси це не так просто. «Приміщення, які належать до комунальної власності району, надаються в орендне користування на конкурсних засадах. – Відповіли нам у Відділі торгівлі. – Рішення щодо надання дозволу на передачу в орендне користування об’єктів права комунальної власності територіальної громади міста Києва належить до компетенції Київської міської ради (а не до компетенції КМДА – Авт.). Власники приміщень, які відповідають санітарним та пожежним нормам для розміщення об’єктів торгівлі, визначають спеціалізацію самостійно».

Домашній магазин, станція Київ-Волинський

Домашній магазин, станція Київ-Волинський

Демонтаж магазинів

Ми вважаємо, що раз вже магазини не працюють, то мають бути демонтовані з подальшим наведенням ладу на цих місцях працівниками-зеленбудівцями. Але чиновників, схоже, не дуже хвилює, що порожні МАФи (немаленького розміру!) псують вигляд району. Принаймні, за стільки років не знайшлося жодної посадової особи, яка би написала листа з проханням щодо демонтажу до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації. Це чомусь радять робити скаржникам – простим мешканцям, яким «муляють» порожні МАФи.

Де купувати продукти?

Недаремно для встановлення комунальних продуктових магазинів на Відрадному були обрані саме ці місцини – вулиця Новопольова та Київ-Волинський. Мешканці будинків, розташованих там, систематично скаржаться до служби 1551 на те, що живуть у «резервації»: вони відірвані від більш густо населеної частини району, не мають нормального транспортного сполучення з Відрадним/Лепсе, обділені звичайними продовольчими магазинами. Звісно, біля залізниці діє простенький магазин і навіть аптека (яку, до речі, відкрили лише два роки тому), але про тамтешній асортимент і ціни ми краще промовчимо.

Чиновників це, знову-таки, не дуже хвилює. Вони радять мешканцям цієї частини Відрадного купувати продукти у ТОВ «ІМІ» (вул. Шепелєва, 6), ФОП Писаренка А.М. (вул. Новопольова, 89/16) та ДП «Екос» (вул. Пост-Волинська, 2/103).

Ось так і живемо – викидаємо комунальні гроші на вітер, не відкриваючи у віддалених районах такі потрібні продуктові магазини, а потім тулимо по всьому Києву такі самі за розміром магазини Київхліб. На газонах…

*Частина фото – з 1551.gov.ua

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


1 коментар до “«Домашній магазин»: чи було, чи не було ене-ене-НЛО…”

  1. Hosting коментує:

    Варто звернути увагу на останній варіант, так як він є оптимальним. Якщо піти за напрямом до великого асортименту, то необхідні великі площі, а для надання низьких цін, буде потрібно закуповувати товар великими обсягами.

Напишіть відгук


3 − = два