Де здати батарейки у Києві? | Відрадний

Де здати батарейки у Києві?

Старі батарейки

Старі батарейки

Екологічно свідомі кияни поширюють містом цікаву ініціативу – вони встановлюють у публічних місцях скриньки для збирання старих батарейок. Вже є два пункти збору відпрацьованих батарейок неподалік Відрадного. Також можна здати батарейки в інших районах Києва та у центрі міста.

Пункти збору батарейок, Київ:

1. Шулявка, вул. Марії Капніст, 8-в. Приміщення гуртожитку, скринька розташована на сходовій клітці. Сюди дуже швидко можуть дістатися мешканці Відрадного.

2. Солом’янка, вул. Леваневського, 33, 1 під’їзд, коробка для збору батарейок стоїть на вікні між 1 і 2 поверхом. Також зручно для тих, хто живе на Відрадному.

3. Центр, вул. Володимирська, 1, школа 25, хол, скринька – біля правої колони.

4. Центр, станція метро Олімпійська, вул. Володимирська, 101, офіс.

5. Троєщина, вул. Ніколаєва, 3, під’їзд. Увійти до під’їзду можна вільно – домофону немає.

Долучитися до доброї справи можете і ви! Приносьте старі відпрацьовані батарейки до перелічених пунктів, або й самі встановіть скриньки у публічних місцях! Якщо ви хочете встановити скриньку, однак не знаєте, що потім робити з зібраними батарейками, пишіть активісту спільноти «Здорова Столиця» Денису Лісовому. Ось його сторінка у VK: vk.com/lisovuy_den Група ініціативи “Батарейки, здавайтесь!”: vk.com/eco_zs

Куди дінуться зібрані батарейки?

Забрані за допомогою волонтерів відпрацьовані батарейки здають до Оперативно-рятувальної служби Києва (вул. Жилянська, 26-А, вхід з вул. Антоновича, 34). Після цього працівники Оперативно-рятувальної служби надсилають батарейки до Львова – там є державне підприємство Аргентум, яке єдине в Україні переробляє старі батарейки. До слова, таких підприємств у всій Європі лише три.

Чим шкідливі старі батарейки?

1. Ртуть і кадмій. У батарейках містяться ртуть і кадмій, які, потрапивши до води, а з нею – до організму людини, руйнуватимуть нирки. Ртуть вражає нервову систему, шкодить кровотворенню. Через сплив ртуті у шлунково-кишковому тракті можуть виникати запальні процеси.

2. Свинець. Ця речовина не розчиняється і у такому вигляді й накопичується в кістках людини. «Під впливом певних умов запаси свинцю стають мобільними, він переходить у кров і може викликати отруєння, навіть у гострій формі», – застерігають активісти проекту «Батарейки, здавайтесь!»

3. Кадмій. Ця речовина дуже токсична. Кадмій блокує роботу низки важливих для життєдіяльності організму ферментів. «Крім того, кадмій вражає печінку, нирки, підшлункову залозу, здатний викликати рак легенів, – кажуть волонтери. – Варто також зазначити, що солі кадмію володіють мутагенними і канцерогенними властивостями, і становлять потенційну генетичну небезпеку».

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


1 коментар до “Де здати батарейки у Києві?”

  1. Олег коментує:

    Адреса Київ вул. Желябова 8в не існує.

Напишіть відгук


8 × = сорок