Червоний дуб у парку Відрадний не прижився | Відрадний

Червоний дуб у парку Відрадний не прижився

Нам дуже шкода, але цікава ініціатива одного з мешканців Відрадного закінчилася невдачею. Рідкісний червоний дуб, посаджений на березі озера у парку Відрадний, не прожив там і двох тижнів. Молодий саджанець хтось просто висмикнув землі. Зараз на цьому місці красується лише табличка з назвою рослини, а сама лунка – суха і порожня.

Ця історія почалася 3 квітня: тоді киянин Сергій Коваленко у Фейсбук-групі «Мій Відрадний» оголосив про свою ініціативу. «Привезли мені з півдня декоративний червоний дуб, дівати його нікуди, ось посадив його в нашому парку, нехай людей радує», – написав пан Сергій і проілюстрував цю історію свіженькими фотографіями з парку. На них було видно лунку з молодим деревцем, обмежувальні палички навколо неї та табличку з написом: «Я – червоний дуб. Приїхав до вас здалека. Не проходьте повз, полийте мене, а восени я віддячу вам своєю красою».

Червоний дуб у парку Відрадний

Червоний дуб у парку Відрадний

Ще 14 квітня дуб був на місці: щоправда, вже без обмежувальних паличок навкруги. Ми також поливали його і вболівали за це «дитинча» дуба. Бачили, як відвідувачі парку, проходячи повз нього, дивувалися напису на табличці і раділи за нову ініціативу.

Але минуло ще кілька днів, і лунка червоного дуба спорожніла. Перехожі так само проходять повз, табличка так само сповіщає про появу на цьому місці декоративного дерева, але самого дуба більше нема.

Парк Відрадний: тут ріс червоний дуб

Парк Відрадний: тут ріс червоний дуб

Хто міг знищити червоний дуб? Офіційної інформації про це ще не було, отож ми не думаємо, що це могли зробити представники Київзеленбуду. Але якщо зібрати всі версії разом, то вийде ось такий «набір»:

-         Працівники озеленювального господарства. Вони могли витягнути дуб з землі, якщо він був посаджений на тому місці, де заплановано саджати якісь інші рослини;

-         Еко-активісти, які останнім часом часто наголошують на загрозі від стихійної посадки дерев. Кажуть, що варто саджати лише місцеві культури, адже «заморські» рослини можуть принести з собою нових шкідників, які буквально винищать місцеву екосистему;

-         Хулігани, яким більше нічим зайнятися;

-         Діти, без злого наміру.

Так чи інакше, червоного дуба в парку Відрадний більше нема. Шкода, що така добра ініціатива закінчилася так швидко.

источник
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


7 − = шість