Будівництво доріжок у парку | Відрадний

Будівництво доріжок у парку

Як зробити доріжку?

Як зробити доріжку?

Цими днями триває реконструкція парку Відрадний: працівники Київзеленбуду висаджують на парковій території молоді дерева і кущі, приводять до ладу клумби, а підрядні організації облаштовують футбольне міні-поле і нові доріжки. Як же виглядає будівництво доріжок у парку? Ми сфотографували цей процес на різних етапах, отож навіть ті наші читачі, які нечасто бувають у парку, можуть все роздивитися!

Як зробити доріжку? Приклад з парку Відрадний у Києві

1. Починається все, звісно, з проектної роботи. Організація-балансоутримувач території розраховує, у яких місцях парку слід зробити доріжки, якої ширини і довжини вони мають бути, які перешкоди (наприклад, коріння дерев чи бетонні плити, залишені у землі раніше) вони «зустрінуть» на своєму шляху. Таким самим чином прикрашають і території навколо новобудов. Житловий комплекс Alter Ego на Печерську обіцяє бути також гарно оформленим, тому радимо вам звернути на нього увагу!

Траншея для доріжки

Траншея для доріжки

2. Далі бульдозер (з ковшем відповідної ширини) зрізує верхній шар землі у тому місці, де має постати нова доріжка. Відповідно, якщо доріжка повинна вийти не пряма, а поворотна, «маршрут» бульдозера також пролягає не по прямій лінії. Глибина траншеї для доріжки виходить близько 30 см.

Пісок на дні доріжки

Пісок на дні доріжки

3. Після цього дно траншеї засипають піском і розрівнюють, щоб покрити землю тонким шаром піску.

Доріжка з гравієм

Доріжка з гравієм

4. Наступний етап – гравій. Траншею, вкриту піском, посипають шаром невеликого гравію і також розрівнюють.

5. Якщо би це була простенька доріжка з гравію на дачі, на цьому етапі можна було би і завершити. Проте для паркових потреб потрібні більш стійкі й непорушні доріжки – відтак, покриті тротуарною плиткою. Отож, перш ніж декорувати доріжку плиткою, її контури викладають бордюрами, а потім зверху на гравій наносять сухий розчин бетону. Його розрівнюють спеціальним інструментом, який виглядає, як гібрид плугу та широкої швабри.

Доріжка з вуличною плиткою

Доріжка з вуличною плиткою

6. Зверху на бетонний розчин вже викладають тротуарну плитку – або однотонну, або різнокольорову (у певній послідовності кольорів).

Ось таким було будівництво доріжок у парку Відрадний! Тепер ви знаєте, як зробити доріжку, якщо захочете повторити це у себе на дачі :)

Традиційно, від наших читачів чекаємо на коментарі: напишіть, чи задоволені ви ходом реконструкції нашого парку і що хотіли би там бачити по завершенні робіт!

 

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


6 + чотири =