«Афера відбулася»: як тепер їздить 27 тролейбус і до чого тут Троєщина? | Відрадний

«Афера відбулася»: як тепер їздить 27 тролейбус і до чого тут Троєщина?

Затор на вул. Гетьмана, Київ

Затор на вул. Гетьмана, Київ

Як ми і писали, це сталося: Київпастранс запустив довжелезний тролейбусний маршрут №30 з Троєщини на Кадетський Гай. «Реформа» вже показала себе не з найкращого боку: з відрадненського 27-го маршруту на троєщинський 30-й перевели більшість містких тролейбусів, тому транспортне обслуговування нашого району суттєво погіршилося. Що думають про ці зміни мешканці Відрадного і транспортні експерти? Ми зібрали їхні думки в одному матеріалі.

30 тролейбус у Києві: що і заради чого?

Останніми роками тема транспортного сполучення з Троєщиною перейшла з розряду робочої до піарної. Хочеш отримати прихильність місцевих мешканців на виборах? Пообіцяй метро на Троєщину, запусти у цьому районі дві станції міської електрички, організуй трамвайну «підвозку» до цих станцій, «кинь» на Троєщину автобус, що їде через центр міста… Ідея запустити тролейбус №30 з Троєщини до Кадетського Гаю виглядає так само політично-рекламно. Чому? Тому що:

- 30 тролейбус їздить із великими інтервалами і «парами»: то його довго нема, то їдуть одразу два борти;

- тролейбус №30 велику частину свого довжелезного маршруту простоює в пробках (на Московському мості, на Теліги, на Гетьмана);

- 30 тролейбус часто «тішить» своїх пасажирів неповним сполученням – їде у депо.

Отож, поки що цей маршрут показує свою абсолютну неспроможність до життя: коли зимове місто стоїть у корках, довжелезні «ковбаси» 30 тролейбусу тільки ускладнюють ситуацію на дорогах. Натомість, значно погіршилася ситуація на 27 тролейбусному маршруті, який возить людей з Відрадного через Шулявську і Дорогожичі на Петрівку. Тролейбуси №27 тепер виглядають одинарними і старими: це все, що тролейбусне депо залишило для нашого маршруту, віддавши найкращі тролейбуси на 30-й маршрут…

27 тролейбус на Відрадному: транспортний колапс

Навіть ті відрадненці, які не користуються громадським транспортом, вже помітили невтішні зміни району. Щоранку на тролейбусних зупинках збирається дуже багато людей, і далеко не всі вони вчасно можуть виїхати на роботу. Тролейбуси №27 стали їздити рідше, та й у їхні маленькі від недавнього часу салони не вміщуються всі охочі!

1. «Я мешкаю на проспекті Відрадному вже біля 17 років. Хочу заявити про те, що в нашому районі їздили нові тролейбуси, а після запуску 30 тролейбусу з Троєщини на Кадетський Гай пустили старі маленькі тролейбуси з жахливими салонами і якістю прибирання, – пише хтось із наших сусідів у скарзі на 1551. – Через це я не можу потрапити на роботу вчасно, адже тролейбуси їздять дуже рідко. Хочу звернути вашу увагу на наш район. Я так зрозуміла, якщо живеш на Відрадному – ти не людина. Дороги, постійні проблеми з чистотою та водою»…

2. Ще один крик душі – і теж зі сайту скарг – стосується тієї ж теми. «Протягом більш як 20 років 27 тролейбус був проблемним (довгий маршрут, мало машин на маршруті, великі проміжки між тролейбусами тощо), і ось радість: тролейбуси їздять за графіком, не треба користуватися маршрутками… Багато хто з мешканців Відрадного регулярно їздить цим тролейбусом! Але з кінця листопада всі, хто регулярно їздили 27 тролейбусом, пережили повернення у минуле! Питання: чому за мій рахунок і рахунок інших мешканців нашого району вирішують проблему Троєщини? Якщо додається новий маршрут тролейбусу, навіщо робити це за рахунок іншого маршруту? Практично всі великі тролейбуси прибрані з 27 маршруту! Як нам їздити на роботу, до школи, до дитячого садка?»

3. «Після запуску нового тролейбусного маршруту №30 зняли кілька великих нових тролейбусів з маршруту №27. На Відрадному інших маршрутів немає, тому в години пік зранку та ввечері дуже важко їздити: тролейбуса довго немає, а потім їдуть маленькі – незручні та набиті людьми, – говориться у ще одній скарзі від мешканця Відрадного. – Пасажири, що придбали проїзні квитки на тролейбус, вимушені платити ще й за маршрутки, щоб дістатися роботи. Прохання налагодити роботу маршруту №27 та за можливістю замінити маленькі тролейбуси великими».

Що думають про 30 тролейбус транспортні фахівці?

Під фахівцями ми маємо на увазі працівників транспортного господарства Києва та фанатів транспортної справи, які розбираються у міських справах не гірше за чиновників. Отож, процитуємо деякі шматочки обговорення ситуації навколо 30 та 27 тролейбусів з транспортного форуму:

1. Ярослав Московка пише: «Зате на 27 маршруті тепер «краса»… Мінус чотири випуски і майже суцільні одиночки. З Відрадного вже нормально не виїхати».

2. Саха діє відео з зупинки «Чернишевського», де відрадненці у ранковий пік не можуть влізти до одиночних 27 тролейбусів, і пише: «Маршрутки №433, 201 йдуть забиті ще з Борщагівки, і навіть не завжди зупиняються, хіба коли хтось виходить. Маршрутка №427, звісно, зараз непогано має. Тобто, все сходиться до того, що на Відрадному потрібні якщо одиночки (одинарні тролейбуси) – то з інтервалом 3 хвилини. А якщо з інтервалом 5-6 хвилин, то тільки гармошки».

3. tavalex2007 пише: «Афера відбулася. Зробили піар, мовляв, ми піклуємося про мешканців Троєщини (першу скрипку тут точно зіграв депутат Київради від північно-східної її частини, тобто Майзель). Для зберігання інтервалу на 30 маршруті було пропорційно збільшено кількість випусків тролейбусів. А оскільки 9 нових тролейбусів Т90110 для цього не вистачає, то забрали випуски з 27 тролейбусу – і не просто, а з найціннішими для Тролейбусного депо №3 транспортними одиницями, тобто подвійними машинами. У результаті, тролейбус №27 завалили старими одиночками-МАЗами, які всіх охочих вмістити не можуть. І що тепер залишається мешканцям Відрадного? Або завалювати скаргами КМДА/1551, відвойовувати так, як народ у травні 2014 відвоював тролейбус №18 до Сошенка, або топати на маршрутки».

4. А ось іще свіжа інформація: сьогодні (6 грудня) тролейбуси №30 їздили з жахливим інтервалом: поки всі борти їхали в один бік, пасажири з іншого боку маршруту чекали на тролейбус цілу вічність.

30 тролейбус Київ

30 тролейбус Київ

Ярослав Московка під цим фото пише: «Тим часом, нещасні одиночки, що залишилися на 27 тролейбусі, до Гарматної під’їжджають настільки забиті, що не залишають шансу виїхати. Отож, на районі настав повний транспортний колапс. Дякуємо, Київпастранс, за численні муки для десятків тисяч людей!»

Ну що, Відрадненці, будемо активніше скаржитися на 1551? Який ви бачите вихід із транспортного колапсу?

Фото з сайту transphoto.ru, автор – tavalex2007

(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Розкажи друзям!

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex


Напишіть відгук


п'ять × = 35