Пророщування насіння баклажанів у Києві
На Відрадному живе багато дачників: хтось має дачу по Одеській трасі, хтось – на відстані залізничного сполучення, хтось їздить на північ від столиці. Але зрозуміло одне: від кінця зими серця цих людей починають битися активніше при згадці про теплий сезон! Отож, вже у лютому й березні вони купують насіння овочів та облаштовують на своїх міських підвіконнях невеликі грядки з овочевою розсадою. От про це сьогодні й поговоримо – про те, як вдало проростити насіння баклажанів на розсаду, якщо ви мешкаєте у Києві.
Насіння баклажанів
По-перше, на Відрадному вибір насіння овочів – геть невеликий. Магазинчик з посадковим матеріалом є лише у ТЦ Відрадненський (на перетині Гавела та Гузара), та й те – знайти там можна не всі овочеві культури. У численних квіткових крамничках нашого мікрорайону та навіть у великих магазинах на кшталт «Сільпо» в «Аркадії» насіння не продається – такий недорогий товар невигідно закуповувати. Крім того, воно ризикує лишитися некупленим, а значить, муситиме лежати аж до наступного сезону.
Отож, стосовно насіння баклажанів у нас для вас дві поради:
1) Їдьте по нього до «Ашану» на Кульцевій: там справді є, з чого вибрати;
2) Обов’язково проростіть насіння, аби не витратити час дарма на поганий посадковий матеріал.
Що таке пророщування насіння?
По суті, пророщування – це «нульовий» етап вирощування розсади. Це прийом, який допоможе вам виявити, які насінини справді мають потенціал до вирощування овочевих кущів, а які з них – слабкі чи й геть «порожні».
Пророщування необхідне для того щоб відбракувати поганий посадковий матеріал та витрачати свої зусилля лише на якісні насінини.
Як проростити насіння баклажанів вдома?
Для пророщування вам знадобляться:
- Пакетик насіння (або декілька пакетиків, якщо ви хочете виростити баклажани кількох сортів);
- Пластиковий судок, що закривається;
- Чашка з водою;
- Ватні диски – лише два диски на кожен сорт баклажанів;
- Ручка чи маркер для підпису сортів.
Пророщуємо насіння баклажанів у ватних дисках
1. Для кожного сорту у вас буде два ватні диски: ніби дно і кришка парничка. Верхню частину (диск) необхідно підписати, щоб не плутатися, де насіння якого сорту. Отож, ручкою чи маркером напишіть на одному з ватних дисків першу букву назви сорту або іншу подібну позначку. У нас сорт «Цаконіки» буде позначений буквою «Ц».
2. Складіть два диски разом та занурте їх у воду в горнятку. Трохи відтисніть диски, щоб з них зійшла зайва вода, та помістіть до пластикової коробки.
3. Розкрийте «бутерброд» з ватних дисків та насипте на нижній диск весь вміст пакетика з насінням.
4. Розрівняйте насіння, щоб кожна насінина мала більше простору.
5. Накрийте «бутерброд» верхнім (підписаним) ватним диском та закрийте парничок-судок. Тепер всередині парника будуть ідеальні умови для проростання насіння: закритий простір з гарною вологістю!
6. Але це ще не все! Для того аби забезпечити теплиці ще й тепло, цей судок варто покласти до звичайного поліетиленового пакету та зав’язати його вузлом. Ну а після цього – підвісити кульок у найтеплішому місці квартири. На Відрадному це часто – змійовик (труба гарячої води у ванній) або батарея у кімнаті. Також може підійти висока шафа на кухні, над якою зазвичай збирається тепло. До речі, купити гарні й недорогі меблі можна тут источник – такі столики знадобляться і для їжі, і для допомоги у вирощуванні рослин.
7. Насіння баклажанів часто називають «загальмованим» через довгий період проростання. Проте якщо ви забезпечите йому тепло і вологу, такий посадковий матеріал проросте доволі швидко – вже на третій-четвертий день. Проте дуже важливо за ці дні (поки насіння перебуває у саморобному парнику) раз на добу провітрювати його – відкривати парник та знімати верхній ватний диск, аби насіння могло подихати. Інакше, якщо цього не робити, матеріал може «задихнутися» та загинути.
Ось і весь секрет! Далі, після проростання насіння, вам треба буде висадити найкращі та найсильніші насінини з ростками до ящика та виростити якісну розсаду. Вдалого вам дачного сезону та слухняних баклажанів!
(с) vidradnyi.com Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.